niedziela, 3 kwietnia 2016

Prosty łapacz snów

Czym jest łapacz snów? Kiedyś był amuletem indiańskim dziś pełni raczej funkcję estetyczną. Niektóre plemiona indiańskie wierzyły, że ażurowe konstrukcje na okręgach sprężystego drewna zatrzymują nocne mary a przepuszczają dobre sny.

 Dlatego też wieszano łapacze snów w miejscach nocnego odpoczynku. Bogato zdobione okręgi dodawały do praktycznej funkcji łapania koszmarów również wizualną sferę.
Pokażemy dziś jak zrobić w bardzo prosty sposób łapacz snów. Wykorzystamy do tego elementy, których zdobycie nie powinno przysporzyć Wam problemów.
Potrzebne będą:
-tamborek - u nas o średnicy 13 cm
-serwetka zrobiona na szydełku
-kolorowe tasiemki
Serwetkę zaciskamy na tamborku tak, żeby była dość napięta. Dokręcamy śrubkę, aby rogi serwetki nie wysunęły się z obręczy tamborka.
Następnie pocięte w różnej długości tasiemki po kolei zawiązujemy na dole łapacza. Jego górną część wyznacza nam zapięcie tamborka:

Na koniec zostaje nam tylko wykonać mocowanie. Ono również będzie wykonane z tasiemki:
Całość prezentuje się następująco:

Wykonanie tego łapacza snów nie zajęło więcej niż 15 minut. Serwetkę zrobiłam już pewien czas temu. Można oczywiście kupić gotową. Można ją zastąpić własnoręcznie wykonaną plecionką ze sznurka. Najważniejsze, żeby nam się podobało :)
M.
2 komentarze: